"Az É.M. 12/3. sz. Tetőfedő és Szigetelő vállalat Ideiglenes Forradalmi Munkástanácsa és Igazgatósága felhívja a Budapesten és vidéken tartózkodó dolgozóit, hogy a munka beindítása végett a központban jelentkezzenek." (Népakarat, november 29.)
A szovjet hadsereg 1956-ban rommá lőtte Budapest számos épületét. Jött a tél - szükség volt a lakások helyreállítására. Megjegyzendő, hogy a november 4-i szovjet invázió után a Kádár-kormány még egy darabig eltűrte a munkástanácsok működését - de azért visszatért a céghez az igazgatóság is.
"Az Acélöntő és Csőgyár felhívja összes dolgozóit, hogy a végleges munkástanács megválasztására 1956. XII. 3-án hétfőn fél kilenc órára jelenjenek meg." (Esti Budapest, december 1.)
A fentebb már írtak értelmében Kádárék egy darabig még elviselték, hogy a gyárakban működnek munkástanácsok. A november 4 előtt megválasztottakat e szerint "ideiglenesnek" tekintették.
Azért is kellett a dolgozókat megjelenésre felhívni, mert sokan még sztrájkoltak - mások vélhetően pedig már külföldre menekültek az oroszok elől...
"Az Újpesti Növnyolajipari vállalat keresi SP 799 rendszámú Csepel Diesel tehergépkocsiját, mely a harcok alatt eltűnt. Ha valaki tud hollétérő, kérjük, hogy azt vállalatunknál (VI. Dunasor 15.) jelentse be!" (Népakarat, december 1.)
A felkelők sok célra használtak teherautókat: közlekedés a városban, élelmiszer-szállítás vidékről, sebesültszállítás (pl. a Kossuth-téri sortűz után). A november 4-i szovjet invázió után sokszor már nem maradt lehetőségük az autók visszavitelére a telephelyekre.
"Elcserélném Sztálin úti (orvosi) 3 szobás, hallos, első emeleti lakásomat 1 szoba hallosra, belterületen" (Magyar Nemzet, október 7.)
Ezt a hirdetést még a forradalom előtt adták fel. hazánkban az utcanevek gyakran változnak - a politikai/történelmi széljárás szerint. (Sugárút, Andrássy út, Sztálin út, Magyar Ifjúság útja, Népköztársaság útja, Andrássy út)
"Az események miatt hajléktalanná vált váltak részére lakásokat azonnali készpénztérítés ellenében átveszünk. FIK V. Október 6., utca 24." (Népakarat, november 29.)
A Belvárosban is nagy harcok dúltak - sokak otthona vált végleg vagy egy időre romossá.
És végül egy kis "finomság" - még október 23-a előttről:
"Harisnyahetek: október 24-től november 3-ig. Tekintse meg kirakatainkat! Szabadság áruház, Corvin tér 7."
Azt hiszem abban a két hétben Budapesten nem "harisnyahetek" voltak. Ugyanakkor mutatja az akkori magyarok erkölcsi nagyságát, hogy a betört kirakatokból nem tűnt el az áru - többfelé a házmester vigyázott rá.
A nejlonharisnya pedig akkora érték volt, hogy sokszor az Aranycsapat tagjai hozták be őket...